Pomoc

Czy dziecko samo możne wyłączyć program?
Nie. Jedynym sposobem na wyłączenie programu jest podanie hasła, które ustawia rodzic.
Jak zainstalować Visikid na komputerze z kilkoma kontami użytkowników (mam osobne konto dla dziecka)?
Należy wykonać następujące kroki:
1. Pobrać tą wersję aplikacji Visikid.
2. Ustawić tymczasowo prawa administratora dla kont dzieci.
3. Przełączyć się na konto dziecka.
4. Zainstalować aplikację Visikid.
5. Przełączyć się na kolejne konto dziecka jeśli jest ich więcej i powtórzyć krok 4.
Nie ma żadnych statystyk po zalogowaniu, mimo zainstalowania aplikacji na komputerze?
Prawdopodobnie uległa awarii lokalna baza danych. Należy wykonać następujące kroki:
1. Prosimy o przełączenie się na konto dziecka na komputerze i następnie:
2. Chwilowo wyłączyć program Visikid
3. Pobrać i uruchomić program: http://visikid.pl/downloadsoft/visikid_del_pl.bat
4. Zalogować się na stronie Visikid, pobrać (http://www.visikid.pl/download/user) i uruchomić ponownie zainstalowany program Visikid (program powinien poprosić o ponowne podanie loginu i hasła)
Jak odinstalować program?
Aby usunąć Visikid należy wykonać następujące kroki:
1. Kliknąć prawym przyciskiem myszy na niebieską ikonę Visikid w zasobniku systemowym (koło zegara).
2. Z menu wybrać opcję "Zakończ" (jeśli program po kilku sekundach się nie wyłączy, należy spróbować jeszcze raz).
3. Odinstalować program klikając w Menu Start: Visikid->Odinstaluj.
4. Zalogować się na stronie, wejść do ustawień konta i usunąć konto.
Czy mogę w dowolnej chwili zrezygnować z usługi?
Tak. Rezygnacja jest bezpłatna i możesz z niej skorzystać w dowolnym momencie.
Jak często uaktualniane są dane?
Co 5 minut. To znaczy, że rodzic z dowolnego komputera podłączonego do Internetu (np. w pracy) będzie wiedział czy dziecko korzystało z komputera 5 minut temu.
Do czego potrzebna jest rejestracja w serwisie?
Visikid nie jest zwykłą aplikacją, którą instaluje się na komputerze. Statystyki i raporty dostępne są (w przeciwieństwie do zwykłych programów tego typu) on-line po uprzednim zalogowaniu się na stronie Visikid.pl, przy pomocy informacji podanych w formularzu rejestracyjnym. Właśnie dlatego, każdy użytkownik Visikid musi posiadać indywidualne konto użytkownika.
Czy można stworzyć osobne konta dla dzieci i rodziców które korzystają z jednego komputera?
Tak. W tym celu należy utworzyć osobne konto użytkownika (zobacz jak to zrobić) Jeśli z komputera korzysta tylko jedno dziecko i rodzice, wystarczy pauzować aplikację na czas kiedy komputer używa rodzic klikając przycisk 'Zatrzymaj logowanie danych' w głównym menu programu.

Dlaczego Visikid jest lepszym rozwiązaniem niż typowe programy do nadzoru rodzicielskiego?
Tworząc Visikid mieliśmy przed oczami szeroką, ruchliwą ulicę w wielkim mieście. To jest Internet. Żaden rozsądny rodzic nie zostawi tam dziecka samego na środku skrzyżowania. Będzie objaśniał mu, jak działa sygnalizacja, do czego służą pasy na jezdni, na co należy uważać. Najpierw będzie przechodził z dzieckiem przez jednię, trzymając ja za rękę. Później pozwoli mu przejść samodzielnie, ale będzie patrzył, czy maluch na pewno stosuje się do wszystkich zasad.

Dobrzy rodzice wiedzą, że trzymanie dziecka w klatce nie jest sposobem na nauczenie go bezpieczeństwa na drodze. Dlatego Visikid niczego nie blokuje ani nie zabrania. Pozwala tylko sprawdzić, czy dziecko zachowuje się tak, jak je nauczyliśmy. Kiedy już upewnimy się, że dziecko zasługuje na to zaufanie, możemy zaprzestać kontroli rodzicielskiej.
Czy lepszym od kontroli rodzicielskiej sposobem na nauczenie dzieci odpowiedzialnego korzystania z komputera nie jest po prostu rozmawianie z nimi?
Jeżeli rodzice poświęcają dzieciom odpowiednio dużo czasu, rozmawiają z nimi i objaśniają im świat, prawdopodobnie narzędzie do kontroli rodzicielskiej nie będzie im potrzebne. Niestety, bardzo wielu rodziców nie jest w stanie spędzać z dziećmi tyle czasu, ile powinni. Co nie znaczy, że nie obchodzi ich dobro własnych dzieci. Takim rodzicom Visikid z pewnością pomoże.
Czy Visikid zastąpi rozmowy edukacyjne i uświadamiające z dzieckiem?
Wręcz przeciwnie - ma je prowokować. Jeżeli rodzic uznaje, że dziecko korzysta z komputera w nieodpowiedni sposób, musi z nim o tym porozmawiać, wyjaśnić i skłonić do zmiany zachowania. W naszym programie do kontroli rodzicielskiej nie ma magicznego przycisku “blokuj”, bo to nie jest metoda wychowania dziecka.
Czy instalując Visikid nie naruszę prywatności moich dzieci?
Nie, tak samo jak nie naruszasz jej chodząc na wywiadówki czy dbając, żeby dziecko nie wpadło w złe towarzystwo. Visikid nie działa w ukryciu, wręcz przeciwnie - jest przez cały czas widoczny na pasku systemowym. Nie należy mylić zaufania do dziecka z pozwalaniem mu na wszystko. Na zaufanie trzeba zasłużyć.
Masz inne pytania?
Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania, uwagi lub sugestie wypełnij poniższy formularz. Chętnie pomożemy Ci znaleźć odpowiedź. Możesz również wysłać nam e-maila na adres team@visikid.com lub jeśli zależy Ci na czasie zadzwonić na nasz numer 504 937 466.